Dnešek se zapíše do dějin thajského království jako významné datum – úřadu 10.thajského krále z dynastie Chakri se ujímá korunní princ Maha Vajiralongkorn. Že korunní princ Vajiralongkorn nástupnictví přijal bylo oficiálně oznámeno koncem listopadu. Nejedná se však o oficiální korunovaci – ta se bude konat až po pohřbu jeho otce …

Akce

28. 11. 2016

International Christmas Festival

Dne 27.listopadu 2016 se v pražském hotelu Hilton konal tradiční Mezinárodní vánoční festival, jehož výtěžek je věnován humanitárním účelům. Nás,členy Česko-thajské společnosti potěšil stánek Thajska s tradiční nabídkou thajských specialit, o které byl mezi návštěvníky velký zájem.

vstupte do archívu akcí

Vítejte na stránkách milovníků Thajska

Česko-thajská společnost je dobrovolná, nevládní a nezisková organizace, jejímž cílem je spolupráce a vytváření kontaktů ve všech oblastech kultury, vědy, vzdělání, ekonomiky a turistiky mezi občany a organizacemi v České republice a Thajském království.

Společnost, založená v roce 1998, je otevřena všem zájemcům o spolupráci a ve své činnosti spolupracuje s univerzitami, institucemi, muzei zaměřenými na Asii a dalšími podobně zaměřenými organizacemi (např. Continents Association for Cooperation with the Countries of Asia, Africa and Latin America).

Činnost společnosti je financována z členských příspěvků, darů a sponzorských příspěvků.

Dne 15. června 2011 se ujal funkce Prezidenta Česko-thajské společnosti Mgr. Marek Němec

 

zde si můžete přečíst jeho úvodní slovo

 

 

Narong Sasitorn, velvyslanec Thajského království

V pondělí dne 9.3.2015  pozval na audienci nový pan velvyslanec pan Narong Sasitorn pana Marka Němce-předsedu Czech Thai Society, poděkoval všem členům za dosavadní činnost a přislíbil maximální podporu naší společnosti.