Dne 11.9. 2017 uspořádala ambasáda Thajského království ve své rezidenci v Praze velkou Garden Party, na kterou byli spolu     se členy diplomatického sboru v Praze a celou řadou dalších významných hostů pozváni panem velvyslancem                       Narong Sasitornem i členové …

Akce

8. 9. 2017

Návštěva ve středisku Theravada buddhizmu v Kolodějích nad Lužnicí

Na pozvání paní Marzouki ze společnosti Theravada buddhizmu a současně členky výboru ČTS navštívíli v neděli 27.srpna čtyři členové naší společnosti (L.Korálová, M.Korandová, J.Pucherna a S.Korál)  středisko Theravada buddhizmu v Kolodějích nad Lužnicí. Po přátelském a neformálním přivítání jsme se zúčastnili buddhistického obřadu v prozatímní svatyni a byli jsme seznámeni s plánem rekonstrukce objektu v prostorách rozlehlé starší vily na pozemku u Lužnice, kde jsme byli také pohoštěni vynikajícími pokrmy thajské kuchyně. V areálu střediska byla také početná skupina Thajců ze Švýcarska, se kterými jsme se již seznámili o den dříve na naší společné projížďce po Vltavě na lodi Moravia. Paní Marzouki a pan Ladislav Král s thajskou projektantkou nás seznámili s podrobnostmi úpravy svatyně v hale vily, kde bude mimo jiné  instalována dominantní skleněná socha Buddhy z rukou českých sklářů. Rekonstrukce svatyně by měla být hotova k předvečeru svátku Loi Kratong    2. listopadu, kdy by měla toto středisko navštívit thajská ministryně kultury se svým doprovodem. Na tuto slavnost jsou členové ČTS srdečně zváni. Rozloučili jsme se s přesvědčením o užitečnosti častějších vzájemných kontaktů, které jsou ku prospěchu tradičním přátelským vztahům mezi našimi kulturami a lidmi našich národů.

text a foto : Stanislav Korál

 

vstupte do archívu akcí

NA ÚVOD :

POZOR-FOTOSOUTĚŽ!   OTEVŘI SI "AKCE-NOVINKY"! 

POZOR - změna termínu uzávěrky soutěže na 15.listopadu 2017.                                                                                                                   Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií bude v pasáži Lucerna od 11.12.2017 do 11.1.2018.

 

Vítejte                                              na stránkách                                           milovníků Thajska!

 

ČESKO-THAJSKÁ SPOLEČNOST

je dobrovolná, nevládní a nezisková organizace, jejímž cílem je spolupráce a vytváření kontaktů ve všech oblastech kultury,             vědy, vzdělávání, ekonomiky a turistiky mezi organizacemi           České republiky a Thajského království.                                         Společnost byla založena v roce 1998 a je otevřena všem zájemcům o spolupráci. Ve své činnosti spolupracuje s univerzitami, muzei    a s dalšími institucemi zaměřenými na Asii.                                      

Činnost Česko-thajské společnosti je financována z členských příspěvků a sponzorských darů.

 

 

   Podrobněší informace o činnosti Česko-thajské společnosti (ČTS),  o jejich stanovách a členech výboru naleznete v části                                    "O SPOLEČNOSTI"      (horní záložka)

           

      DOPORUČENÍ - TIP:  

      Pro podrobné informace o všech akcích společnosti  si v horní liště otevřete  "AKCE-NOVINKY" .

    JAK SE ORIENTOVAT V BLOKU "AKCE-NOVINKY":                          Při kliknutí na "AKCE-NOVINKY" si otevřete všechny akce ČTS (nahoře je poslední), když kliknete na letopočet, dostanete se              k akcím příslušného roku.   Kliknutím na červený nadpis zvolené akce si otevřete podrobnosti a fotogalerii, každý obrázek fotogalerie si zvětšíte kliknutím na něj.